نکاتی که در خرید حلقه ازدواج باید در نظر گرفت

ring

فرق حلقه و انگشتر

فرق حلقه با انگشتر را بدانید.دنبال انگشترهای بزرگ و پرنگین نباشید. آنها حلقه به شمار نمی آیند. حلقه خیلی ظریف است و روی آن یک ردیف نگین و یا یک نگین درشت کار شده است. شما حتی می توانید یک حلقه طلایی ساده را به عنوان حلقه ازدواج تان انتخاب کنید. و در آینده می توانید برای جشن ازدواج یک انگشتر پرنگین را برای روی حلقه ازدواج تان بخرید. دقت کنید که حلقه و انگشتر شما باید با یکدیگر هماهنگی رنگ و جنس داشته باشند.

   set-rings 

مشخص کردن محدوده انتخاب

برای آسان تر شدن انتخاب ، با دسته بندی، الماس یا سنگ قیمتی، پلاتین یا طلا محدوده انتخابتان را مشخص کنید. ممکن است در ابتدا این کار سخت به نظر برسد ولی از آن نهراسیده و قدم به قدم پیش بروید . ابتدا از سبک حلقه شروع کنید که سبک ساده را می پسندید یا سبک تزئینی؟ دوست دارید حلقه ازدواج تان فلزی مشابه حلقه نامزدی تان داشته باشد؟ دوست دارید شما و همسرتان حلقه های ست داشته باشید؟

 

عدم تحمیل سلیقه خود به همسر

وقتی به سراغ خرید حلقه می روید شاید همسرتان چیزی را بخواهد که شما دوست نداشته باشید، بعضی مواقع دلیل دوست نداشتن شما به خاطر کمبود های مالی هست که با مطرح کردن و صادقانه سخن گفتن در این باره می توانید همدلی عروس خانم را به دست آورید چرا که شما قرار است محرم اسرار یکدیگر باشید و در مشکلات به یکدیگر یاری رسانید اما در بعضی مواقع شاید به این خاطر است که چیزی که او انتخاب کرده است را نمی پسندید. این نکته را در ذهن داشته باشید این حلقه برای اوست، سعی نکنید اصلا چیزی را به او تحمیل کنید،  او به چیزی که دوست دارد بخرد فکر می کند نه چیزی که شما دوست دارید! پس مراقب رفتارتان باشید.

 

قیمت حلقه

حلقه صرفا نباید گرانبها باشد.گران قیمت بودن حلقه به منزله زیبا بودن آن نیست، تجربه ثابت کرده، زیبایی حلقه بستگی به طراحی آن دارد؛ گاهی یک حلقه ساده بسیار زیباتر از یک حلقه‌ گرانقیمت و پر از جواهری است که در بازار وجود دارد.

حلقه ازدواج نشانه عشق شما به همسرتان است و قطعا قیمت حلقه نمی تواند یکی از ویژگی های حلقه ازدواج بشمار آید زیرا این حلقه ارزشی فراتر از ارزش مادی برای یک خانم دارد و نگاه کردن به آن یادآوری خاطرات شیرین آشنایی و ازدواجتان است پس فکر نکنید اگر قیمت حلقه زیاد نباشد یا جواهرات گران قیمتی نداشته باشد برای همسرتان ارزش ندارد.

 

جنس انواع حلقه نامزدی

انواع زیادی از فلزهای قیمتی وجود دارد که بنا به سلیقه، بودجه و سبک خود ، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. آنچه معمول است آن است که استفاده از طلای سفید یا زرد برای حلقه در جامعه رایج است. اما اگر در نظر دارید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید می‌توانید فلزات دیگری را انتخاب کنید.

در بین زوج های جوان حلقه های پلاتینیومی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و اغلب بانوان جوان این  جنس حلقه‌ها را به طلای سفید یا زرد، ترجیح می‌دهند. پلاتینیوم دارای مزایایی هست و خوب است بدانید که نوعی فلز سفید رنگ است و دارای مقاومت زیادی است و قیمت بالایی نیز دارد.

به زوج های سنتی طلای زرد توصیه می شود و به زوج هایی که اهل تجملات نبوده اما به دنبال طلایی شیک و متفاوت هستند ، طلای سفید پیشنهاد می شود که از لحاظ مقاومت نیز مقاوم تر بوده و در صورت هر خط و خشی به راحتی قابل تعمیر می باشد.

   date-in-ring 

درج تاریخ ازدواج

بهتر است در داخل حلقه ی شما و همسرتان تاریخ ازدواجتان حک شود تا یادآور روز زیبای ازدواج شما باشد.

 

سایز حلقه

زمانی که برای خرید حلقه می روید، حلقه هایی را بخرید که برای دست شما تنگ و جفت و جور نباشند. زیرا قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست کنید. در طول این سال ها ممکن است چاق شوید و حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد. اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ خیلی دشوار است.

 

انتخاب حلقه با توجه به شیوه زندگی

با توجه به شیوه زندگی خود حلقه ها را انتخاب کنید.شما باید هر روز از حلقه ازدواج استفاده کنید. بنابراین هدف، انتخاب حلقه ای است که با نوع زندگی شما هماهنگ باشد.

اگر ورزش می کنید یا ساز می زنید، حلقه ای نازک با لبه های نرم مناسب تر است. اگر با دستتان کار می کنید باید حلقه ای ساده، با فلزی توپر و بدون جواهر استفاده کنید. اگر حلقه ازدواج ریزه کاری داشته باشد تمیز کردن آن دشوار است و اگر فلزی محکم نداشته باشد ممکن است تغییر شکل دهد. اگر شما فعالیت زیادی دارید طلای سفید انتخاب بهتر و بادوام تری است.

   rings 

خرید حلقه جفت یا ست 

به زوج های جوان توصیه می شود که سعی کنند حلقه نامزدی خود را جفت یا ست انتخاب کنند. با وجود اینکه یافتن مدل حلقه‌ای که هم برای یک مرد مناسب باشد و هم در عین حال ظرافت لازم برای دست یک خانم را داشته باشد کاری سخت است اما با توجه به طراحی‌های جدید و خلاقانه طراحان این رشته، این روزها در بازار زرگرها، حلقه‌های زیبای جفت زیاد و متنوعی وجود دارند .

cuples

19 آبان 1397